به گزارش روابط عمومی هلدینگ کیمیا ، صبح روز یکشنبه مورخ هفدهم مردادماه ، جلسه ای با محوریت راه اندازی رشته معدن در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مدیران دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران هلدینگ کیمیا در سالن جلسات هلدینگ کیمیا برگزار گردید.

   در ابتدای جلسه، دکتر مهران مجلسی مشاور علمی و فرهنگی هلدینگ کیمیا با ارائه گزارشی از روند فعالیت های مشترک فی مابین هلدینگ کیمیا و دانشگاه آزاد اسلامی به آخرین مراحل پیگیری راه اندازی رشته معدن در دانشگاه آزاد، راه اندازی کلینیک مشاوره و روانشناسی، طرح های برون دانشگاهی، آموزش منابع انسانی، توسعه گردشگری، طرح پویش و نیاز های دانشگاه اشاره نمودند.

   در ادامه مهندس علی خیراللهی مدیرعامل گروه سرمایه گذاری کیمیا سپهر آذرخش، ضمن خیر مقدم و تشکر از اینکه دانشگاه به کمک توسعه صنعت و معدن و اشتغال آمده است اعلام نمود که هلدینگ کیمیا با آغوش باز پذیرای جامعه دانشگاهی استان است. ایشان درباره موضوعات مطروحه فرمودند: باتوجه به اینکه نیاز معادن کشور به رشته های تخصصی معدنی از جمله استخراج احساس می شود همکاری های گسترده این گروه سرمایه گذاری برای راه اندازی این رشته با حداکثر توان پیگیری خواهد شد. نتیجه این همکاری می تواند در آینده ضمن توانمندسازی و پرورش نیروی انسانی تخصصی، به رشد معکوس مهاجرت نیز کمک شایانی خواهد نمود. همچنین باتوجه به دغدغه مسئولیت های اجتماعی هلدینگ، وارد سرمایه گذاری در حوزه ایجاد کلینیک تخصصی مشاوره و روانشناسی شده ایم.

    وی در ادامه با اعلام آمادگی کامل جهت سرمایه گذاری در طرح های نو که منتج به بازدهی برای جامعه و این گروه سرمایه گذاری می شود از طرح های توجیهی در این زمینه استقبال نمود و در پایان اعلام داشت این گروه سرمایه گذاری نیازمند آموزش مدیران و پرسنل در کلیه زمینه ها می باشد تا بتوانیم با یک فرهنگ مناسب سازمانی در حوزه های مختلف با موفقیت قدم برداریم.

   در ادامه جلسه دکتر نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان ضمن تشکر از میزبانی و همکاری های پیشین در پیشبرد اهداف سازمانی درباره بخش های مختلفی بحث و تبادل نظر نمود و با اشاره به راه اندازی کلینیک مشاوره و روانشناسی این نوید را داد که به زودی و تا شهریورماه سال جاری، این کلینیک به بهره برداری خواهد رسید. ایشان درباره آغاز پذیرش رشته معدن گفتند که پیشنهاد ما از ابتدا شروع به کار دانشکده معدن و زمین شناسی بوده تا با تربیت نیروی متخصص در مقطع کارشناسی از ابتدای مهرماه سال جاری و کارشناسی ارشد و دکتری در سال آینده و بازنگری سرفصل های آموزشی باتوجه به نیاز روز جامعه معدنی کشور  بتوانیم در رسیدن به اهداف در نظر گرفته شده سهیم باشیم.

   ایشان در پایان با اعلام برنامه ریزی جهت پذیرش حدود 25درصدی دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان از کشورهای عراق و افغانستان این دانشگاه را موفق ترین دانشگاه آزاد اسلامی در کشور در حوزه پذیرش دانشجوی خارجی دانست و با همکاری آژآنس های گردشگری این گروه سرمایه گذاری به استقرار دفتر دائمی  گردشگری در دانشگاه جهت ثبت نام، اقامت و هماهنگی های پرواز تا انتهای هفته اشاره کرد.

در پایان این جلسه مقرر گردید جهت پیگیری امور ، کارگروه های تخصصی تشکیل گردد  و بطور مستمر جلسات برقرار شود و به جد پیگیری موضوعات مطرح شده گردند. همچنین در پایان، تفاهم نامه ای فی مابین دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان و گروه سرمایه گذاری کیمیا سپهر آذرخش امضا گردید و تبادل شد.