گروه سرمایه گذاری صنعتی معدنی کیمیا سپهر آذرخش ، یکی از شرکت های فعال کشور در حوزه معدنی و صنعتی است و هفت شرکت بسیار مهم در حوزه کنسانتره ، سنگ آهن ، فولاد و سنگ تزیینی در اختیار دارد. شرکت هایی چون کیمیا معادن سپاهان ، زمین کاوان پردیس مهر ، فولاد کاوان حامی ایرانیان ، نگین سنگ کویر ، فولاد کردستان ، کانی فرآوران بن فن ، سینا سنگ سپاهان که می توانند به عنوان قطب مهمی در حوزه صنعت و معدن کشور ایفای نقش نمایند.

شرکت کیمیا معادن سپاهان در حال حاضر 300 هزار تن کنسانتره تولید می کند و در نظر دارد مقدار تولید را به 600 هزار تن افزایش دهد و علاوه بر آن 600 هزار تن گندله نیز تولید کند. لازم به ذکر است ذخیره معدنی که این شرکت در اختیار دارد ، بیشتر از 10 میلیون تن سنگ مگنتیتی با عیار 53% بوده که با توسعه اکتشافات ، 5 میلیون تن دیگر به آن اضافه شده است. عیار کنسانتره آن به 5/66% می رسد.

علی خیراللهی ، مدیر عامل گروه سرمایه گذاری صنعتی معدنی کیمیا سپهر آذرخش ، با ارتقای حوزه معدنی کشور در صدد است راهگشای بسیاری از مشکلات اقتصادی‌ و افزایش تاب‌آوری اقتصادی کشور در مقابل تکانه‌ها و تهدیدهای خارجی باشد و با گرد هم آوردن مدیران برجسته و متخصص ، اقدامات مفید و موثری در مسیر توسعه این صنعت به عمل آورد.

گروه شرکت های کیمیا ، دهم تیر ماه ، روز صنعت و معدن را به همه کسانی که نقشی در توسعه و بهره برداری از معادن و صنایع دارند ، تیریک و تهنیت عرض نموده و با شعار ( جسارت ، ایستادگی ، مسئولیت پذیری ) با عزمی راسخ و گامی بلند تلاش دارد به توسعه روز افزون شرکت ها بپردازد و در آبادی ایران عزیز اسلامی نقش پر رنگی داشته باشد.