امروز شنبه مورخ نهم مردادماه هزاروچهارصد ، در حضور مدیرعامل هلدینگ کیمیا جلسه ای باتفاق معاونین و مدیران ستادی هلدینگ و مدیران عامل در سالن جلسات هلدینگ برگزار گردید و مدیران حاضر گزارشی از روند فعالیت ها، اقدامات و چالش ها ارائه دادند.

   محمود کریمی مدیرعامل شرکت نگین سنگ با اشاره به اضافه نمودن شیفت دوم جهت افزایش بهره وری به مشکلات صنعت سنگ در حوزه صادرات و حمل و نقل اشاره نمود. وی طرح توسعه شرکت نگین سنگ را مطرح کرده و از اضافه نمودن مشاوران و مدیران چهت پیشبرد اهداف طرح توسعه گفت. او در پایان اعلام داشت که از ابتدای سال تا کنون شانزده نفر اشتغال زایی صورت پذیرفته است.

  محمدرضا طالبیان مدیرعامل شرکت تعاونی ققنوس نگین اسپادانا با ارائه آمار از تعداد شترمرغ های مولد و پرواری، تخم و جوجه موجود در مزرعه، رشد نسبی را نسب به مدت مشابه پارسال اعلام کرد و در ادامه لزوم تکمیل خط گاز موجود در مزرعه و پیشرفت عملیات های عمرانی را برای حاضرین تشریح نمود. وی اظهار داشت: پلاک شدن شترمرغ ها برای شناسایی بهتر، جیره غذایی و تعداد تخم گذاری هر شترمرغ ، یکی از اقدامات ارزنده این شرکت در ماه های گذشته بوده است.

  مهدی خیراللهی مدیرعامل شرکت سینا سنگ نیز با ارائه گزارش از روند ثبت پروانه اکتشاف معدن صدهزار تنی سرب و روی در منطقه خوروبیابانک، پیشرفت پروژه را خوب توصیف کرد. ایشان در ادامه خاطر نشان کرد که جهت تکمیل پروژه تا پایان سال به مرحله استخراج و خردایش خواهیم رسید.

   مسعود قزوینی زاده مدیرعامل شرکت زمین کاوان کیمیا پردیس مهر با اشاره به پیگیری قرارداد محدوده شرکت پایا، گزارشی از وضعیت معدن دولومیت ارائه نمود. ایشان علاوه بر توضیح درباره دیگر پروژه های در دست اقدام کارشناسان این شرکت ، اجرای سیستم ERP در شرکت زمین کاوان را بسیار خوب توصیف نمود و پیشرفت آن را 95درصد اعلام کرد.

   مسعود الوانی مدیرعامل شرکت کیمیا معادن سپاهان هم در ابتدا از روند انعقاد قراردادهای فروش محصولات این شرکت با ذوب آهن اصفهان و فولاد خوزستان گزارشی ارائه نموده و سپس اعلام کرد که در چهار ماهه ابتدای سال جاری رکورد تولید ماهیانه 23هزار تن زده شد و به مجموع 92هزار تن رسیده است.  از جمله اقدامات این شرکت، تکمیل فاز دوم کارخانه کنسانتره سراب، استقرار دفترفنی جهت نظارت بیشتر در دِل معدن، تلاش برای افزایش یکصد نفری اسکان کارگران و پیمانکاران در معدن سراب ، تکمیل سامانه تصفیه فاضلاب معدنِ کیمیا معادن سپاهان و برنامه ریزی جهت توسعه فضای سبز آن منطقه در جهت پیشبرد اهداف زیست محیطی می باشد.

    مهندس ارزانی، مدیرعامل شرکت فولاد کاوان حامی ایرانیان و معاون فنی هلدینگ کیمیا، با اشاره به روند پیشرفت پروژه گندله سازی شرکت فولاد کاوان حامی ایرانیان، به بسته شدن قرارداد برق موقت در جهت توسعه اهداف این پروژه و مقدمات اجرایی این پروژه اشاره نمود.

   در این نشست دکتر مجلسی، مشاور علمی و فرهنگی هلدینگ در راستای تفاهم نامه ای که مابین دانشگاه آزاد خوراسگان و هلدینگ کیمیا برقرار شد از تشکیل رشته معدن در دانشگاه آزاد خوراسگان در مقطع کاردانی و کارشناسی خبر داد و همچنین به تاسیس مرکز مشاوره و اجرای طرح توانمد سازی نیروی انسانی در هلدینگ کیمیا نیز اشاره نمود.

  و در پایان عباس حاجی عرب معاون مالی و اقتصادی هلدینگ کیمیا با اشاره به حضور شرکت در بورس کالا، فرابورس و اخذ کد بورسی، فعالیت های مالی دیگر شرکت های گروه را برای حاضرین تشریح نمود.