قیمت طلا ثابت ماند !

قیمت طلا امروز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه با ثابت‌ ماندن ارزش دلار آمریکا کاهش پیدا کرد.

بهای هر اونس طلا به یک هزار و ۹۸۲ دلار و ۲۰ سنت رسید و طلای آمریکا نیز یک هزار و ۹۸۳ دلار و ۲۰ سنت قیمت‌گذاری شد. شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافت و شمش قیمت دلار را برای خریداران خارجی گران‌تر کرد. کمیته بازار آزاد فدرال «FOMC» دوم تا سوم ماه می ۲۰۲۳ جلسه دارند و سرمایه‌گذاران در انتظار افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره هستند. ایلیا اسپیواک، رئیس کلان جهانی در «Tastylive» بیان کرد که اگر فدرال رزرو به طور غیرمنتظره‌ای جنگ‌‌طلب باشد، خبر خوبی برای طلا نخواهد بود اما احتمال ندارد که قیمت‌ها به زیر سطح یک هزار و ۹۳۰ دلار سقوط کند.

اسپیواک ادامه داد: اگر یک رکود معنی‌دار در داده‌های اقتصادی ایالات‌ متحده داشته باشیم که احتمال کاهش نرخ بهره را در نیمه آخر سال جاری افزایش دهد، قیمت طلا می‌تواند به بالای مرز دو هزار دلار برسد.

انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا برای هفتمین نشست نرخ بهره را در چهارم ماه می افزایش دهد. داده‌های روز گذشته نشان داد که فعالیت تولیدی چین به‌ طور غیرمنتظره‌ای در ماه آپریل کاهش یافت.

در میان سایر فلزات گران‌بها، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۵ دلار و پلاتین با ۰.۷ درصد کاهش، به یک هزار و ۶۶ دلار و ۷۴ سنت در هر اونس و پالادیوم با ۰.۳ درصد کاهش به یک هزار و ۴۹۷ دلار و ۳۹ سنت رسید.